ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Čo je drevostavbaDrevené domy majú na Slovensku hlbokú tradíciu. V minulosti boli využívané hlavne celodrevené zrubové stavby, s modernou architektúrou však stúpa obľuba montovaných „sendvičových“ drevostavieb, ktoré sú na nerozoznanie od klasických domov. Ich nosnú konštrukciu môžu tvoriť rámy, priestorové tvarovky alebo vopred vyrobené celostenné diely.

Každá z týchto stavebných buniek je ľahká a zároveň rovnako pevná v ťahu, tlaku i ohybe. Tým je osnova štíhlejšia a poskytuje viac miesta pre izoláciu. Hrúbka izolácie sa často rovná kompletnej hrúbke steny. Prenikanie vodných pár sa reguluje vrstvou na báze dreva – OSB platňou. Prefabrikované veľkoplošné prvky majú výhodu rýchlej a presnej montáže, čo má veľký význam hlavne pri zabezpečovaní vzduchotesnosti. Výstavba tak trvá len niekoľko týždňov, hrubá stavba utesnená proti dažďu sa dá postaviť aj za pár dní.

Takéto drevené konštrukcie preto bez problémov dosahujú štandard nízkoenergetických alebo energeticky pasívnych domov.Čo je drevostavba


Prečítajte si aj o izoláciách v drevostavbách

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.