ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Klasický dom
Stavba klasických domov ešte stále tvorí dominantnú časť z celkovej výstavby domov. Pri stavbe alebo rekonštrukcii rodinného dome treba mať na pamäti dôležitú úlohu tepelnej izolácii, ktorá domu dodáva dlhšiu životnosť, zvýšenie pohodlia bývania a v neposlednom rade finančnú úsporu. Niektorí majitelia rodinných domov, napriek tomu, že zateplili fasádu, pociťujú v niektorých častiach domu chlad. Často to býva v oblasti stropu, kde sa potom tvoria plesne. Ako sa s týmto problémom vysporiadať?

Fasáda tvorí veľkú časť povrchu domu, ostatné časti konštrukcie, medzi ktorými je aj strecha, však tiež potrebujú dostatočnú tepelnú ochranu. Inak sa na nich môžu vytvárať tepelné mosty, na ktorých sa kvôli nízkej teplote zráža vzdušná vlhkosť a následne sa tvoria plesne. Je potrebné ošetriť aj tieto miesta, môžeme na nich získať ďalších 20 % úspor energie na vykurovanie.Zistite viac o jednotlivých oblastiach zateplenia.


Šikmé strechy

Strecha v klasickom dome tvorí jednu najväčších oblastí úniku tepla. Preto by mala mať izolačnú vrstvu s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami.


Zistite viac

Stropy

Stropy sú ďalším miestom, kde uniká dochádza k úniku tepla. Je veľmi dôležité, aby izolácia vyplnila všetky medzery.Zistite viac

Vnútorné steny

Izolácia vnútorných stien izoluje miestnosť od okolitého hluku, vytvára zdravé a príjemné ovzdušie ako aj zvýši požiarnu bezpečnosť.


Zistite viac

Prevetrávané fasády

Vhodné riešenie pre staré domy, vlhké steny, kde dochádza k odchodu vlhkosti cez konštrukciu.
Zistite viac

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.