ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Vzduchotesný izolačný systém Homeseal LDS

Zistite viac o vzduchovom systéme Homeseal LDS

Vzduchotesný izolačný systém Homeseal LDS od Knauf Insulation je systém určený pre šikmé strechy a montované stavby s cieľom zabezpečiť vzduchotesnosť uvedených konštrukcií počas celej doby životnosti stavby.

Skladá sa z:

obázok

 

50-ročná testovaná životnosť

 

Homeseal LDS systém predstavuje riešenie pre dlhotrvajúcu ochranu budov, pretože zabezpečuje dokonalú izoláciu strechy, je vzuchotesný a vytvára ideálnu súhru.

 

 

Všetky jeho systémové komponenty sa podrobili skúške odolnosti materiálových spojení v autorizovaných skúšobniach a zároveň sa skúmala úroveň ich kvality. Výsledkom je požadovaná minimálna životnosť 50 rokov, ktorá spĺňa náročné požiadavky európskych noriem.

 

 

 

 

obrázok

 

 

 

 

Nielen samostatné materiály, ale aj spoje vyhotovené týmito materiálmi majú certifikát, ktorý potvrdzuje ich 50-ročnú odolnosť voči starnutiu.

 

 

 

 

Nevyhnutnou súčasťou izolácie šikmých striech sú parozábranové fólie. Ako už napovedá ich názov, zabraňujú parám z interiéru, ktoré vznikajú varením, sprchovaním, či dýchaním obyvateľov, preniknúť do konštrukcie strechy. Ak je parozábrana správne nainštalovaná, nemôže dôjsť k zrážaniu pár vo vnútri strechy a tepelná izolácia tak môže bezchybne a dlhodobo izolovať, pričom sú chránené i drevené prvky strechy. Parozábranová fólia sa predáva pod názvom Homeseal LDS 100.

 

 

 

 

Pre funkciu parozábranovej vrstvy sú veľmi dôležité aj pásky,ktoré zabezpečujú prelepenie spojov parozábranovej fólie – Homeseal LDS Soliplan, prelepenie styku fólie s prestupujúcim vetracím potrubím, zhotovenie detailov – Homeseal LDS Solifit.

 

 

 

 

Dokonalý zatepľovací systém musí dobre držať pokope. Parozábranové fólie musia tesne a trvalo priľnúť k stene, veľmi citlivými miestami sú aj rohy, prechody a opracované hrany jednotlivých stavebných prvkov strechy. Toto všetko by mali zabezpečiť kvalitné lepidlá, ktoré by navyše nemali uvoľnovať do interiéru výpary rozpúšťadla ani zápach. S lepiacim pásikom Homeseal LDS je možné teraz priamo z kotúca lepiť na omietnuté murivo bezpečne a rýchlo, čo podstatne zjednodušuje prácu.

 

 

 

 

Zistite viac o zateplení systémom Homeseal LDS

 

 

 

 

E-BOOK O ZATEPLENÍ ŠIKMEJ STRECHY

Stiahnite si e-book, aby ste sa dozvedeli viac informácií o tom, ako správne zatepliť šikmú strechu.
 
                        Ebook

 

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.