ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Prečo je zateplenie s minerálnou vlnou S ECOSE Technology zdravé?Zateplenie s minerálnou izoláciou na báze ECOSE® Technology prináša nielen úspory energie na vykurovanie a ochranu pred horúčavami, ale aj priaznivý vplyv na náš organizmus.


Tepelná pohoda v interiéri

Pre zdravé bývanie je potrebné, aby boli v interiéri zabezpečené optimálne teplotné podmienky, pri ktorých sa obyvatelia cítia pohodlne. Dlhodobé nepriaznivé tepelné pomery v nezateplených budovách môžu viesť k narušeniu domácej klímy a zdravotným problémom.


Bezpečný domov bez plesní

Kvalitné zateplenie zabezpečí, aby na vnútorných povrchoch bola dostatočne vysoká teplota. Na vnútornom povrchu nezateplenej steny alebo steny s príliš tenkou izoláciou totiž môže vzniknúť v zimnom období pod vplyvom nízkej povrchovej teploty vlhkosť, ktorá má za následok tvorbu plesní. Kritickými miestami sú hlavne rohy a kúty miestností, miesta osadenia okien alebo spoje vonkajšej steny s balkónovými doskami, takzvané tepelné mosty. Plesne sú vážnym zdravotným problémom, uvoľňujú sa totiž do ovzdušia, obyvatelia domu ich vdychujú a môžu vyvolať zdravotné problémy.


Zdravá klíma

Tepelná izolácia môže vyriešiť zdravotné problémy a ekologická verzia s ECOSE technológiou prispieva aj k zlepšeniu vzduchu v interiéri. Spĺňa najprísnejšie limity na kvalitu vnútorného ovzdušia, čo potvrdzuje aj prestížne ocenenie, zlatý medzinárodný certifikát kvality vnútorného ovzdušia EUROFINS GOLD (udelený 24.3.2010).


Ocenenie čistého ovzdušia

Certifikát medzinárodnej spoločnosti EUROFINS hodnotí materiály na zateplenie z hľadiska kvality vzduchu v interiéri a hlavným kritériom je splnenie prísnych noriem, týkajúcich sa vylučovania emisií prchavých organických zlúčenín.
Izolácie s ECOSE® Technology ho získali vďaka tomu, že využívajú prírodné alebo recyklované suroviny a spájú sa pomocou organickej technológie bez formaldehydu, fenolov, akrylových živíc a bez pridávania umelých farieb, bielidla alebo farbív.


Tichý domov

Zateplením môžete získať aj izoláciu od hluku z okolia. Minerálne izolácie majú dostatočnú dynamickú tuhosť a zároveň vďaka vláknitej štruktúre vynikajúco pohlcujú dopadajúci zvuk.
Zvuková izolácia často môže zlepšiť aj medziľudské vzťahy so susedmi v okolitých bytoch.

 

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.