ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Izolácie v drevostavbáchSendvičové drevostavby majú v skutočnosti oproti murovaným domom lepšie tepelno – izolačné vlastnosti pri rovnakej hrúbke obvodovej steny. Je to hlavne vďaka tomu, že takmer celú hrúbku plášťa domu tvorí tepelná izolácia, ktorá izoluje teplo účinnejšie, ako bežne používané „ťažké“ materiály, akými sú tehly alebo pórobetónové tvárnice.

Celková hrúbka izolácie, a teda aj steny, v drevostavbe závisí na požadovanom energetickom štandarde. Medzi nosnými stĺpikmi je zvyčajne izolácia v hrúbke 12 až 18 cm, kvôli rozmeru stĺpika z masívneho dreva. Na fasádu sa aplikuje vrstva izolácie 4 až 20 cm, z vnútornej interiérovej strany 5 až 7 cm.

Ak plánujete z drevodomu vybudovať energeticky pasívnu stavbu, môže byť teda celková hrúbka steny až 45 cm, v prípade, že sa uspokojíte s bežným štandardom predpísaným slovenskou normou, býva obvodový plášť hrubý asi 20 – 25 cm. Ideálnym tepelno – izolačným materiálom do drevostavieb je minerálna vlna na báze ECOSE Technology. Okrem výbornej tepelnej ochrany, úspory energie a komfortu bývania zabezpečí svojim obyvateľom aj tiché bývanie a akustickú pohodu.

Minerálne izolácie ECOSE sú zároveň bezpečné a odolné aj voči riziku požiaru. Vytvárajú ekologické riešenie bývania, ktoré zabezpečuje zdravú klímu v interiéri a znižuje ekologický dopad na okolité prostredie.Čo je drevostavba


Prečítajte si aj o výhodách drevostavieb

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.