ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

FAQ

Všeobecné

Čo je minerálna vlna vyrobená s ECOSE Technology?

Prírodná minerálna vlna od spoločnosti Knauf Insulation sa vyrába z v prírode sa vyskytujúcich a/alebo recyklovaných prírodných materiálov, na jej viazanie sa využíva biotechnológia bez použitia formaldehydu, fenolov, akrylátov a bez použitia umelých farieb, bielidiel alebo pridania umelých farbív.

Čo je ECOSE Technology?

ECOSE Technology je nová revolučná technológia spájania bez formaldehydov, založená na rýchlo obnoviteľných materiáloch namiesto materiálov na petrochemickom základe. Redukuje obsiahnutú energiu a poskytuje vysokú environmentálnu udržateľnosť. ECOSE Technology bola vyvinutá pre izolácie z minerálnej a kamennej minerálnej vlny, ale rovnaký potenciálny prínos ponúka aj pre iné produkty, kde by mohla byť náhrada živice výhodou.

Ako funguje ECOSE Technology?

ECOSE Technology sa používa na vytvorenie výnimočne pevného spojiva premenou materiálov na bio-základe na inertný polymér patentovaným postupom.

Čo je spojivo?

Spojivo v ECOSE Technology má tú istú funkciu ako fenol - formaldehydové spojivo v konvenčných výrobkoch z minerálnej vlny - viaže vlákna dohromady a zabezpečuje pevnosť, trvácnosť a pružnosť požadovanú v priemysle izolácií. Tento revolučný vedecký objav eliminuje obsah formaldehydu a fenolov nachádzajúcich sa v tradičných spojivách používaných v rôznych priemyselných procesoch.

Z čoho pozostávajú zložky na bio - základe?

Základom nového spojiva sú rastlinné škroby, ktoré sa počas výrobného procesu našej minerálnej vlny menia na inertné polyméry.

Aká bola reakcia na výrobky z novej minerálnej vlny vyrobené s ECOSE Technology?

Odpoveď trhu bola doposiaľ absolútne ohromujúca. Architekti a projektanti sú veľmi nadšení udržateľnosťou tohto nového výrobku a my už vidíme minerálnu vlnu vyrobenú s ECOSE Technology v špecifikáciách stavebných projektov. Dodávatelia a stavbári už teraz pýtajú na trhu špeciálne tento náš nový výrobok, pretože v porovnaní s konvenčnými výrobkami z minerálnej vlny má pri manipulácii vynikajúce vlastnosti.

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.