ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Referenčný drevodom

Drevostavba predstavuje novodobý trend v modernej architektúre, na nerozoznanie od klasických stavieb. Trend – životný štýl zohľadňujúci „návrat k prírode“, kde ľudia vo všeobecnosti pri výstavbe preferujú prírodné materiály ako je drevo, kameň, resp. ekologické minerálne izolácie. Investorov zaujíma, aké pohodlie bývania si vytvoria, preto napr. pri drevodomoch je záujem o difúzne otvorené systémy a dôležitá je aj kvalita vnútorného prostredia.Dom, ktorý je využitý naplno

Energeticky pasívna drevostavba

Mladí manželia sa rozhodli pre rodinný dom v Chorvátskom Grobe krátko pred svadbou. Typový dom Uno si vybrali kvôli kompaktnému tvaru bez poschodia a nízkym nákladom na energie. Po piatich rokoch môžu potvrdiť, že stavili na správne karty.

Zistiť viacChceli bývať zdravo a úsporne, podarilo sa

Energeticky pasívna drevostavba

Mladí manželia sa rozhodli pre typovú drevostavbu po nepríjemných skúsenostiach z prenájmov vo vlhkých a studených murovaných domoch. K ich rozhodnutiu, samozrejme, prispelo aj to, že chceli bývať vo svojom čím skôr.

Zistiť viacZ typovej drevostavby originál

Energeticky pasívna drevostavba

Po dvadsiatich rokoch života v mestskom byte sa manželia z Nitry rozhodli nestrácať čas zdĺhavou stavbou a vybrali si typovú drevostavbu na kľúč. Mali však veľmi jasné predstavy, ako by mal ich nový domov vyzerať. V spolupráci so stavebnou firmou vytvorili osobitý priestor, ktorý nemá so stereotypmi nič spoločné.

Zistiť viacNízkoenergetická drevostavba s alpským nádychom

Energeticky pasívna drevostavba

Hoci si tento dom postavili slovenskí majitelia len pár kilometrov od rakúskych hraníc, pri prvom pohľade nám pripomenul romantické obrázky z Álp. Pôsobí skutočne veľmi prívetivo pre návštevníkov, majitelia zas tvrdia, že prívetivé sú aj ich účty za energie.

Zistiť viac


Ako sa býva v energeticky pasívnej drevostavbe?

Energeticky pasívna drevostavba

Majitelia drevostavby v Žarnovici v nej už prežili tri letá a tri zimy. Energeticky pasívny štandard svojho domu si veľmi užívajú a za nič by ho nemenili. 

Zistiť viac


Pasívny dom ako z čítanky

Energeticky pasívna drevostavba

Majitelia pôvodne vôbec nechceli stavať dom. Hľadali v Senci veľký prerobený byt pre 4 – člennú rodinu. Náhoda im však priniesla do cesty vhodný pozemok takmer v centre mesta a s podporou rodinného odborníka – projektanta sa pustili do stavby. Keďže majiteľ si povedal, že stavať nový dom v inom ako pasívnom štandarde nemá zmysel, zrodili sa plány na energeticky pasívnu drevostavbu. 

Zistiť viac


Sendvičová drevostavba v kostýme drevenice

Energeticky pasívna drevostavba

Majitelia chalupy v Blatnici pri Martine využili výhody modernej drevostavby – dôkladnú tepelnú izoláciu, tepelný komfort a rýchlu výstavbu. Plánovali v nej však tráviť hlavne víkendy a dovolenky a aby sa v nej cítili príjemne, dali jej útulné prvky slovenskej drevenice. 

Zistiť viac


Ak ste stále nenašli odpoveď na svoj problém, neváhajte nás kontaktovať.

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.