ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Šikmá strecha

Zateplenie šikmej strechy možno realizovať v niekoľkých variantoch.

Rozdelenie šikmej strechy

Pri plánovaní stavby či rekonštrukcie šikmej strechy je potrebné dbať na správny návrh a realizáciu. Dvojnásobne to platí pri strechách, pod ktorými sa nachádzajú obytné priestory – podkrovia. V súčasnosti sa preferuje aplikácia tepelnej izolácie na plnú výšku krokiev s aktívnou vzduchovou medzerou nad difúznou fóliou. Zateplenie možno realizovať v niekoľkých variantoch – nad krokvami, medzi krokvami,  v kombinácii s izoláciou pod krokvami a izolácia iba pod krokvami.

Samotná medzikrokvová izolácia už dnes na dosiahnutie legislatívnych požiadaviek nestačí, je ju potrebné kombinovať s podkrokvovou alebo nadkrokvovou. Vhodné je aj všetky tri možnosti skombinovať, vtedy môže budova dosahovať lepšie energetické parametre ako aj zvukovoizolačné a požiarnobezpečnostné vlastnosti.

 

Výrobková rada UNIFIT = FIT pre šikmú strechu

 

Výrobková rada UNIFIT je prednostne určená pre aplikáciu do šikmej strechy.

   Vyrobená z prírodných materiálov
   Nehorí a nezosadá
   Príjemná na dotyk
   Bez zápachu
  Jednoducho sa reže

 

 

Výrobky UNIFIT majú nadštandardnú tuhosť, ktorá uľahčuje ich aplikáciu medzi jednotlivé krokvy strešného plášťa, preto sa s nimi jednoducho pracuje.„Tuhosť“ výrobku šetrí náklady a čas pri vkladaní izolácie, pretože nie je potrebná dodatočná fixácia.
Presné a ľahké rezanie, ako aj nenáročný odpočet potrebného rozmeru umožňuje špeciálne značenie „čiarkovanie“ priamo na výrobku.
Tepelnú izoláciu treba chrániť pred vodou, ktorá sa dostane cez strešnú krytinu. Na tento účel je potrebné na krokvy aplikovať poistnú, hydroizolačnú fóliu.


Spoznať radu UNIFIT
 

 

 

Na čo si treba dávať pozor pri zateplení strechy

Dôležité je, aby medzi izoláciou a krokvami nevznikali netesnosti, preto sú pre zateplenie šikmých striech veľmi vhodné pružné materiály, akými sú produkty z ekologickej minerálnej vlny s ECOSE Technology.

Veľkú pozornosť treba venovať miestam vzniku tepelných mostov

Izolácia v šikmej streche by sa mala inštalovať minimálne v dvoch vrstvách, musí byť napojená na izoláciu zvislých stien, prípadne ju musí prekrývať.

Spoluhráči tepelnej izolácie pre dokonalú strechu

Samotný izolačný materiál musí byť doplnený ďalšími komponentmi, ktoré sú pre celkovú funkčnosť strechy dôležité. Každý má pri tepelnej ochrane strechy svoju úlohu a len spolu vytvárajú dokonalý celok – zatepľovací systém Homeseal LDS . Tento musí, okrem tepelno izolačných vlastností, zabezpečiť aj vzduchotesnosť celého strešného plášťa počas celej doby životnosti stavby.

 

 

Spoznať systém Homeseal LDS

 

 

 

 

Pozrite si doporučené produkty pre danú oblasť izolácie

 

 

 

 

 

 

Chcete komplexné riešenie?

Prémiový balík zateplenia ECOSE prinesie pohodu pod každú strechuZistite viac o prémiovom balíku zateplenia ECOSEE-BOOK O ZATEPLENÍ ŠIKMEJ STRECHY

Stiahnite si e-book, aby ste sa dozvedeli viac informácií o tom, ako správne zatepliť šikmú strechu.
 
                        Ebook

 

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.