ZDRAVÉ ZATEPLENIE

PRE VÁŠ DOM

Stropy


Estetika aj úspora

Ak máte pocit, že vám teplo uniká cez strop, máte viac možností. Môžete ho tepelne izolovať z interiérovej strany pod strechou. Tepelná izolácia sa ukladá do sadrokartónových podhľadov, ktoré sú dnes mimoriadne obľúbené aj kvôli svojej estetike a schopnosti zakryť rôzne technické rozvody.

„Strop pod nevykurovaným podlažím by mal spĺňať požiadavky podľa slovenskej normy na súčiniteľ prechodu tepla od 0,25 W/m2.K do 0,15 W/m2.K . Týmto hodnotám zodpovedajú hrúbky izolácie od 20 cm do 26 cm. Ideálnym tepelno – izolačným materiálom je v tomto prípade minerálna vlna na báze technológie ECOSE, ktorá je dostatočne mäkká a flexibilná, aby vyplnila všetky medzery.

Strop či povala?

V prípade, že nepotrebujete v podkroví získať obytný priestor, ale nechcete, aby vám teplo utekalo „hore komínom“, najjednoduchší spôsob je izolácia stropu, ľudovo povedané „povaly“. Existuje niekoľko spôsobov, ako izoláciu aplikovať, napríklad voľným rozrolovaním izolácie na povale alebo vkladaním izolantu do roštu v prípade požiadavky na chodenie po „povale“.

Vždy je však potrebné myslieť na parozábranovú fóliu zo strany interiéru a na možné komunikačné trasy na povale, pre prípady keď sa bude čistiť komín alebo montovať televízne či optické káble .Pozrite si doporučené produkty pre danú oblasť izolácie


 

Odborný Poradca

Ing. Martin Garaj
Aplikačný manažér Knauf Insulation

Cenové ponuky

Kontaktujte
obchodných zástupcov Knauf Insulation
v ktoromkoľvek regióne a
vyžiadajte si cenovú ponuku.